Gjykata Themelore e Prizrenit apelon tek qytetarėt: Respektoni kodin e veshjes! - FOTO

Gjykata Themelore e Prizrenit, pėrmes njė komunikate pėr media, ka bėrė thirrje tek qytetarėt qė tė respektohet kodi i veshjes brenda nė gjykatė, gjatė sezonit veror.

“Qytetarė tė nderuar, luteni ta respektoni kodin e veshjes tė Gjykatės Themelore nė Prizren, gjatė sezonit veror. Nė tė kundėrtėn, nuk do tė lejoheni tė hyni brenda nė Gjykatė!”, thuhet nė komunikatė. 

 

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.