Thaçi paralajmëron se nuk do t’ia jepte mandatin Albin Kurtit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se e mira për vendin do të ishte që partitë politike të gjejnë formulën që Kosovës t\'i jep një qeveri të qëndrueshme, funksionale dhe efektive, shumë etnike dhe që merr vendime që e çojnë vendin përpara dhe jo qeveri që ngec apo e izolon vendin.


Ai tha se një prej parimeve kryesore për formimin e qeverisë së ardhshme duhet të jetë që njerëzit të cilët kanë përdorur dhe që përdorin dhunë për realizimin e qëllimeve politike nuk do të mund të jenë bartës të institucioneve të Republikës së Kosovës.
 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.