Gentiana Beqa – kampione e Europės nė Bodybuilding (FOTO)

Gentiana Beqa ėshtė shpallur kampione e Europės nė bodybuilding, njofton Klan Kosova.

Beqa ka fituar medaljen e artė nė kategorinė “Wellnes Bikini Woman”, nė garėn qė po mbahet nė Barcelonė.

Beqa ka marrė pjesė nė kėtė garė si pėrfaqėsuese e Federatės sė Bodybuildingut dhe Fitnesit tė Kosovės.

Lajmin pėr Klan Kosovėn e ka konfirmuar edhe sekretari gjeneral i Federatės kosovare, Sabri Dragusha.

 

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.