Lajmet e Fundit:

00:30 | Skema piramidale në Shqipëri, një nga 10 skandalet e mëdha financiare në botë- Sistemi piramidal në Shqipëri bën pjesë tek 10 skandalet më të...00:11 | 10 fjali të cilat do ta pushtojnë zemrën e çdo femre- E dimë që kur bëjmë komplimente duhet të jemi të kujdesshëm,...23:39 | Si të përshëndetesh me njerëzit nëpër vende të ndryshme të botës - VIDEO- Nëse ka një gjë që ju duhet të dini para se të vizitoni një vend...23:05 | Kosova si Algjeria - Aneksimi i Krimesë nga Rusia nxori në qarkullim edhe një krahasim të ri absurd...23:01 | Fshati ne Ukrainë me 2800 shqiptarë - Ndonëse jeton në Ukrainë, Piotr Kirpikut i pëlqen të bëjë humor...21:18 | Ekstremizmi fetar mjet manipulimi me qytetarin- Disa vite më parë në Dibër të Madhe njërit prej banorëve ja...18:47 | Në Gjakovë do të ndërtohet shkolla e parë për pilotë në Kosovë - Kryeministri Hashim Thaçi, sot ka vizituar Aeroportin e Gjakovës, ku ka premtuar se...18:38 | Misteri më i madh i futbollit do të zgjidhet: Shkencëtarët po e studiojnë golin e Carlosit!- Goli që Roberto Carlos shënoi në vitin 1997, në një ndeshje miqësore...18:06 | Pamje tmerri të Shkodrës së vitit 1912 - VIDEO- Këto çka do të shihni janë pamje tmerri të Shkodrës në prillin...17:43 | Ibishi në LDK: Nëse më japin ndonjë post e pranoj - Nuredin Ibishi, ekspertë i sigurisë, deri tani i angazhuar në shoqërinë...17:05 | Pakistan, biblioteka e shkollës islame merr emrin “Bin Laden” - Një seminar islamik për gratë në kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad, ka...15:59 | Paralajmërimet për sulme nga islamistët në Kosovë. Policia: Kemi marrë masa- Në Policinë e Kosovës thonë se janë marrë masa të nevojshme...15:49 | Adoleshenti nëna e të cilit është prostitutë, në trajnim te Man United - FOTO- Adoleshenti, djalë i një punëtore të seksit që u rrit në lagjet e...14:53 | Kosova ka treg për kulturat e reja bujqësore- Me ofrimin e këshillave bujqësore dhe mbështetjes financiare, fermerët...14:43 | Ashton i kthen përgjigje Jahjagës- Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme,...

Sa në të vërtetë është e madhe Afrika?

12.09.2013 10:43

 

 

Njerëzit shpesh nuk janë të vetëdijshëm se sa i madh është kontinenti i Afrikës. Kjo foto është një ilustrim dhe krahasim se sa shtete mund t’i përbijë Afrika. Harta tregon se si Afrika (30,3 milion km ²) është më e madhe se kombinimi me Kinën (9,6 milion km ²), SHBA (9,4 milion km ² ), Evropën Perëndimore (4,9 milion km ²), Indinë (3,2 milion km ²) dhe Argjentinën  (2,8 milion km ²), dhe tre vende të tjera.

 

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.

Na ndiqni në