Pritjes pėr iPhone 6S po i vjen fundi

Pritjes pėr iPhone 6S gati po i vije fundi, pasi raportohet se pajisja e shumėpritur do tė lansohet mė 9 shtator.

iPhone 6S pritet tė prezantohet sė bashku me Apple TV box, njoftojnė burimet brenda kompanisė Apple, transmeton Koha.net.

Sipas kėtyre burimeve, iPhone 6S do tė lansohet sė bashku me pajisjen tjetėr iPhone 6S Plus.

Pajisja e re qė po rivalizohet nga Samsung Galaxy S6 Edge, pritet tė ketė kamerė tė pėrmirėsuar dhe procesor mė tė shpejtė, pėrfshirė edhe ekranin Force Touch.

Edhe pse Apple ende nuk ka konfirmuar datėn e lansimit, 9 shtatori ėshtė koha kur kompania zakonisht ka prezantuar produktet e reja.

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.