Haradinaj tregon se pse AAK-ja përzgjodhi këto katër ministri në Qeverinë Hoti

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në, për krijimin e Qeverisë Hoti.


Sipas marrëveshjes së publikuar para disa jave, AAK-së i takojnë Ministria e Jashtme, e Drejtësisë, të Arsimit dhe atë të Zhvillimit Ekonomik.

Ai ka treguar se si është bërë kjo ndarje e ministrive me LDK-në e cila synon ta krijojë qeverinë e re, pas rrëzimit të asaj Kurti.