Ish-deputeti i LDK-së: Sovrani na e ka treguar vendin më 14 shkurt

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkëmb Manaj, ka thënë se ka marrë 6 mijë e 473 vota por që janë të pamjaftueshme për të qenë pjesë e Kuvendit.


Manaj ka thënë se ai është kandidati i 18 më i votuar në kuadër të kandidatëve të listës së LDK-së për deputetë, transmeton Telegrafi.

Ai ka thënë se lidershipi i ri i LDK-së, duhet të marrë mbi supe procesin e ngritjes së partisë.

“Lidershipi i ri duhet te marr mbi supe procesin e ngritjes se LDK-së. Ky proces nuk do të jetë i lehtë, por unë mendoj që kemi shtigje dhe nëse duam, mund t’ia dalim. Sovrani na e ka treguar vendin me 14 shkurt. Ai është elektorati ynë që pret nga”, ka shkruar ai në Facebook.

Për më shumë, postimi i plotë i Shkëmb Manaj:

“Të nderuar veprimtarë dhe anëtarë të LDK-së në Istog dhe gjithandej Kosovës,
Miq të nderuar!

Tashmë kur u shpallën rezultatet e zgjedhjeve, rezulton se jam kandidati i 18-të me i votuar në kuadër të 110 kandidatëve të listës së LDK-së, me gjithsejtë 6473 vota, por të pamjaftueshme për të qenë pjesë e Kuvendit!

Nga zemra ju FALËNDEROJ gjithsecilit prej Jush që keni qenë pjesë e ekipit tim dhe duke me votuar besuat në mua dhe e vlerësuat punën dhe angazhimin tim në Kuvend të Republikës. Përherë ju jam mirënjohës deri në përulësi!

Të dashur anëtarë të Lidhjes tonë,

Vetëm demokracia e brendshme e rikthen LDK-në në forcë me peshë politike në vend.

14 shkurti është mesazh për 14 marsin.

Lidhja e re duhet të jetë motoja jonë.