Kurti e shkarkoi Veliun, ky është mesazhi mbështetës i nënkryetares së VV-së

Nënkryetarja e VV-së, Fatmire Kollçaku, ka reaguar pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme.


Kollçaku e ka mirëpritur vendimin e kryeministrit Kurti duke thënë se ai është i vendosur e kompetent, shkruan Reporteri.net.

Ka thënë se vendimi në fjalë është në mbrojtje të kushtetuetshmërisë dhe sovranitetit të vndit.

Postimi i plotë i Kollçakut:

ALBIN KURTI,

Kryeministër për të cilin ka nevojë Republika, sot më shumë se kurrë,

I vendosur dhe kompetent, në mbrojtje të kushtuetshmërisë, integritetit dhe sovranitetit të vendit, në mbrojtje të shëndetit publik.

Ku ishin këta magjistarë, këto 20 vite, që tani oftojnë zgjidhje ideale?.

ALBIN KURTI,Kryeministër për të cilin ka nevojë Republika, sot më shumë se kurrë.I vendosur dhe kompetent, në mbrojtje…

Publiée par Fatmire Mulhaxha Kollçaku sur Mercredi 18 mars 2020