Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Nesër dhe pasnesër në Kosovë moti do të jetë i vranët dhe me diell.


Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale do të jenë nga 9 deri në 14 gradë, kurse ato maksimale nga 19-26.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftim.