×
 • Lajme
 • Lajme / Detajet

  Prishtinë: Tentoi ta djeg shkollën me benzinë, arrestohet njëri nga të dyshuarit

  Reporteri
  05 Maj 2024 | 8:51

  Dje policia raportoi se dy persona kanë hedhur benzinë brenda një shkolle dhe kanë tentuar t’ia vënë zjarrin shkollës, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Sot, Policia njofton se një i dyshuar është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje me vendin të prokurorit.

  Njoftimi i policisë:

  Raport shtesë

  ASGJËSIM APO DËMTIM I PASURISË / ZJARRVËNIE NË TENTATIVË

  Prishtinë / 03.05.2024 – 18:05. Më 04.05.2024 pas hetimeve të zhvilluara është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar lidhur me tentimin për vënien e zjarrit në një klasë të një shkolle. I dyshuar pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  Rast i pazakontë: Dy persona të maskuar tentuan ta djegin me benzinë një shkollë në Prishtinë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!