Kjo ndodhi për herë të parë në histori të Championsit

Mbappe dhe Dembele kanë arritur diçka historike në sfidën Dortmund – Monaco
Monaco ka befasuar Dortmundin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur në udhëtim 3:2, transmeton Gazeta Express.

Në këtë ndeshje për mysafirët shkëlqeu 18 vjeçari, Kylian Mbappe Lottin, që shënoi dy gola. Derisa për Dortmundin shënoi një tjetër talent francez, Ousmane Dembele, të cilët shkruan histori.

“Për herë të parë në histori të Championsit në ndeshjet eliminuese dy lojtarë nën moshën 20 vjeçare ia dolën të shënojnë gol në një ndeshje (Mbappe & Dembele)”, bën të ditur “Opta”. /Express/

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s'kanë të bëjnë me artikullin. Reporteri.net mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.