Komandanti i Iowa-s sot takon krerët e lartë shtetërorë në Kosovë

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, sot do të vjen në Kosovë.


Ai dhe delegacioni i tij nga SHBA do të priten nga krerët më të lartë shtetërorë, njofton Klan Kosova.

Fillimisht, delegacioni do të pritet nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe më pas do të takohen me kryeministrin Ramush Haradinaj në Ministrinë e Mbrojtjes.