×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama e quan “hap historik” votimin e Asamblesë Parlamentare të KiE-së

  Reporteri
  16 Prill 2024 | 21:20

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës që i hap rrugë anëtarësimit të Kosovë në këtë organizatë.

  Rama ka uruar dhe falënderuar të gjithë partnerët që e bën të mundur hedhjen e këtij hapi për Kosovën.

  “Tani hapi i fundit historik në maj, në Komitetin e Ministrave, ku të gjithë duhet të bëjnë të vetmen gjë të duhur: VULOSJEN E KËTIJ ANËTARËSIMI pa të cilin mozaikut evropian të Këshillit të Europës i mungon një gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm (Kosova). Forca KOSOVË”, ka shkruar Rama në Facebook.

  Kosova kalon me sukses sfidën e parafundit drejt anëtarësimit në KiE

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!