×
 • Lajme
 • Zgjedhjet Lokale 2021

  Teki Shala viziton lagjen Rezina: Duhet të veprojmë urgjentisht, jeta e banorëve është e vështirësuar

  Reporteri
  09 Tetor 2021 | 22:57

  Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjakovës, Teki Shala sot gjatë ditës ka vizituar lagjen Rezina.

  “Kjo është një zonë e populluar, por fatkeqësisht as nuk ka rrugë të asfaltuara, as kanalizime të mirëfillta. Pushteti nuk ka bërë asgjë. Të gjitha këto ujëra të zeza derdhen në atë lumë. LDK e ka në prioritet investimin në këtë lagje, duhet të veprohet urgjentisht sepse jeta e këtyre banorëve është shumë e vështirësuar, sidomos fëmijët kur shkojnë në shkollë”, tha Shala.

  Ai ka thënë se në këtë lagje jetojnë mbi 400 familje dhe se është në prioritetet e tij.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!